Thursday 12
16th Street Bar & Grill: Kickback Thursdays with DJ Cedric Ceballos (hip-hop, classics, neo-soul, reggae, R&B, Top 40, old school)
Bar Smith: Ladies Night with DJ Idenaty, DJ EC Rock, & DJ Oh-Jezus (various)
Bobby Q's: Capricorn B-Day Bash with DJ Phlava, Judge Da Boss, & Petey Wheatstraw (hip-hip, R&B, Top 40)
Capitol Sports Lounge: DJ Danny Peru (old school, Latin, Top 40)
Crescent Ballroom: Boomstick! with Fast Eddie, Jared Alan, BC/AD, President Gator, Fast Eddie, & more (various)
Hanny's: Mark 5 (hip-hop)
Karamba Nightclub: Tejano Thursdays with DJ Stixx (Tex-Mex, norteña, salsa, cumbia, old school, hip-hop)
Michael's Cafe: Plush Thursdays (soul, R&B)
Myst: Twist Thursdays with DJ Slippe, DJ Breez, & guests (hip-hop, Top 40)
PHX Nightclub: All Star Thursdays with Dangerous MC (hip-hop, R&B, old school)
Pussycat Lounge: DJ Earth (Top 40, remixes)
Roxy Lounge: Groove Candy with DJ M2, DJ Fresh 85, & guests (neo-soul, hip-hop, classics)
School of Rock: UK Thursdays with TZR, Ladykilla, Artimuz Prhyme & Project D. (dubstep, drum 'n'bass, EDM, glitch, breaks)
Yucca Tap Room: The Blunt Club (hip-hop, R&B, old school)
Friday 13
Afterlife: Fashionista Friday (Top 40, electro, remixes, house)
American Junkie: DJ Earth (Top 40, rock, dance, electro)
Axis/Radius: Republic Fridays with DJ Soloman (house, Top 40)
AZ 88: CJ Akshen (various)
Bar Smith: Sticky Fingers with William Fucking Reed, Prince $$, Pickster One, J. Paul, Bigie, Hunnycut, Hoodwink, & more (rock)
Copper Blues: DJ Sean Morley (Top 40, funk, rock, house)
Crave Cafe & Lounge: Phix Friday with DJ Sixfour (various)
Crescent Ballroom: Motown & Stax with DJ Seduce (soul, funk)
Dollhouse Cocktail Lounge: DJ Aaron Taylor (house, Top 40, )
Hanny's: Josh One, & guests (various)
Karamba Nightclub: Vaquero Fridays with DJ Jesus Vega (Latin)
Martini Ranch: Shaker Room with DJ Chris Villa (various)
Michael's Cafe: First Class Friday with DJ Mr. B, & DJ Neal C. (R&B)
Myst: Dream Fridays with DJ Phlava, & DJ Dark Vader (hip-hop, R&B)
Oceans 7: Privileged Fridays with DJ Dario, & DJ Kyko (various)
Pussycat Lounge: DJ Circle, & DJ Earth (various)
Rogue Bar: Cupcake! with DJ Dark Mark, DJ Self Destrukt, DJ Blonde NOize, & Miss Krystle (electro, dubstep, industrial)
Sanctum: Tranzlvania (goth, industrial)
Stray Cat: WTFunk Friday with DJ Marvel, Pearlie Q, & more (hip-hop)
Suede: Rehab Fridays (hip-hop, R&B)
The Vig: Sean Watson (various)
Wild Knight: Zedd (house, electro, dubstep, trance)
Saturday 14
Airia Nightclub: DJ Benjamin Cutswell, & guests (electro, Top 40)
Axis/Radius: Saturday Night Shuffle with DJ Slippe, DJ Looney, DJ MCB, & DJ Dilema (house, Top 40, remixes)
Bar Smith: Solstice Sundays (house, hip-hop, soul)
Charlie's: DJ Tsunami (Top 40, dance)
Copper Blues: DJ Sean Morley (Top 40, funk, rock, house)
Crave Cafe and Lounge: Lush Saturdays with DJ Chris Villa (various)
Crescent Ballroom: Kismet Capricorn Party with Sean Watson, & guests (indie rock, electro, dance)
FilmBar: The Palace with Djentrification (world beat)
The Firehouse: Death to the Throne (various)
Hanny's: Josh One, & guests (various)
Majerle's: MLK Celebration (R&B)
Martini Ranch: Shaker Room with DJ Randy (various)
Michael's Cafe: First Class Saturday with DJ Mr. B, & DJ Neal C. (R&B, neo-soul)
Rips: Obscura's Big Pink Party with DJ Roya, & DJ Funkfinger (Britpop, indie, new wave, '60s mod, '60s soul)
Sky Lounge: Ladies Night with DJ Kyko, DJ Daffy, & DJ Mario (Latin)
The Vig: William Reed (various)
Vintage Bar & Grill: DJ Mastamonk (Top 40, mash-ups)
Sunday 15
Axis/Radius: MLK Weekend Sunday Finale with DJ Phlava, DJ Illmatic, & DJ MCB (hip-hop, R&B, Top 40, reggae)
Crescent Ballroom: The Sunday Edition with Pickster One,
& DJ Melo (hip-hop, moombahton, remixes)
Dollhouse Cocktail Lounge: DJ Taylor Simon (house)
Dos Gringos: Sunday Funday Patio Party (various)
Jackrabbit Lounge: Island Sundays (reggae, dancehall, soca)
Martini Ranch: Retox with DJ Dave Wave (various)
Michael's Cafe: Soulful Sundays with DJ Junn Bugg (R&B, jazz, neo-soul, classic hip-hop)
The Mint: Darude (trance)
Narcisse Champagne Lounge: DJ Peabody (various)
Oceans 7: Reggae Sundays (reggae, dancehall)
Phoenix Convention Center: House for Hunger with Avicii, Ecotek, Thomas Turner, & Timothy Heit (house, electro, trance)
Rogue Bar: Yé-Yé Girls Nite (French pop)
School of Rock: Sweet Sundays (Top 40, R&B)
SideBar: Retro Hi-Fi (various)
Monday 16
Barney's Boathouse: DJ Big Red (various)
Carly's Bistro: Torch & Twang with Shane Kennedy (various)
Crave: Shake Mondays with DJ Jon Amaral (electro, Top 40, dance)
Dollhouse Cocktail Lounge: DJ Erik D-Lux (house)
Snap Lounge: DJ Mixx (Top 40, Latin, old school)
Zuma Grill: Toxic Mondays with DJ Circle (various)
Tuesday 17
Bikini Lounge: 602'sdays with DJentrification (rock, indie, dance)
The Lost Leaf: The Hot Plate with DJ Smite (various)
MercBar: DJ Sean Watson, & William Fucking Reed (various)
The Roxy Lounge: Almost Famous Tuesdays with DJ Benjamin Cutswell, DJ Nameless, & more (various)
Wednesday 18
Bar Smith: SubConscious with The Ariel, Deepfreq, Dehga, Issa, Sebastian, & guests (drum 'n' bass, neurofunk, liquid, jungle, raga)
Crave: Le Femme Wednesday with DJ Sixfour (various)
Goat Head Saloon: Konkrete Jungle (drum 'n' bass, jungle) Hanny's: JonnY Rogers (electro, new wave)